NEVO voedingswaardelijst 3.75/5 (4)

Nevo voedingswaardelijst

Met trots presenteren wij de voedingswaardelijst die we hebben samengesteld met de voedingswaarde die Nevo hanteert.
Carina Breijaert heeft alles opgezocht en in een tabel gezet, waarvoor hartelijke dank, aangezien dit een hele hoop werk was.

Mocht je nu iets missen, dan graag in een reactie op de website eronder zetten zodat wij de lijst kunnen aanvullen.

Waarom wij deze lijst gaan hanteren mag duidelijk zijn.
Als je een app gebruikt dan weet je al waarom. Alle apps en websites geven andere waardes aan. Daarnaast zijn heel veel apps van Amerikaanse orgine en zij hanteren andere waardes. Een bekend voorbeeld is de avocado.
In Myfitnespall staat deze genoteerd met 9 gr koolhydraten per 100 gr product. Terwijl de avocado echt minder dan 2 kh per 100 gr bevat. Je kunt uiteraard zelf je voedingsmiddelen toevoegen aan deze apps, maar zeker als je net begint, ga je ervan uit dat het klopt en is het al moeite genoeg om het in te voeren.
Mijn wens voor de toekomst zou zijn dat we een eigen app kunnen maken om je voeding bij te houden en met de waardes van Nevo zodat je altijd de juiste waardes hebt. Maar ja, dat moet nog even wachten.

Mijn advies is om je eigen app aan te houden en alleen die app te gebruiken. zo kom je niet in verwarring en hou je je aan een patroon.
Het is al moeite genoeg om elke dag je voeding in te voeren en bij te houden, laat staan dat je dan het hele internet moet afstruinen naar de juiste waarde.
Ook kun je je aan de waardes op de verpakkingen van de fabrikanten houden. Zij moeten zich aan allerlei regels houden en kunnen aan de voedingswaarde weinig aanpassen. Wel aan termen van de ingredienten, met name suikers en e-nummers krijgen minder enge namen, zodat het goed oppassen blijft wat je eet.
Lees hiervoor Ontcijfer het etiket en Voedingswaarde label & etiketten als je niet weet hoe je een etiket moet lezen.

We wegen alles rauw en proberen de regel te hanteren dat je in de strenge en afvalfase niets eet wat meer dan 5 gr koolhydraten bevat.
Echter kruiden, zoals je kunt lezen in deze tabel, bevatten vrij veel koolhydraten en zou je eigenlijk niet mogen eten. Het mooie aan kruiden is dat je eigenlijk nooit meer dan een theelepel ( = 5 gr) gebruikt en zo zorgt dat je minder dan 5 gr koolhydraten binnenkrijgt.
Echter doe je dit ook met andere voedingsmiddelen in die fases, dan wil het gebeuren dat je helemaal niet in ketose komt of afvalt.

Wat is Nevo?
NEVO bevat gegevens over de voedingskundige samenstelling van voedingsmiddelen. NEVO is eigendom van het ministerie van VWS en wordt beheerd en onderhouden door RIVM. Zij wordt hierbij geadviseerd door een begeleidingscommissie van deskundige gebruikers en toeleveranciers van voedingswaardegegevens.
Wij hebben gebruik gemaakt van de NEVO-online versie 2013/4.0, RIVM, Bilthoven.

Wil je zelf zoeken in de Nevo online versie dan kan dat hier op de website van Nevo.

Nevo voedingswaarde lijst per 100 gr product

Deze voedingswaardelijst kan gebruikt worden om snel het aantal grammen vetten, eiwitten en koolhydraten op te zoeken. Je kunt evt ook printen als je dat makkelijk vind van een lijst door op de groene knop onderaan te drukken. Kopiëren en plakken in een document is niet mogelijk.
Wij gebruiken deze lijst niet in onze recepten aangezien dit technisch nog niet mogelijk is en aan het receptenprogramma de officiële Fatsecret is gekoppeld.
 NEVO-codeVoedingsmiddelEnergie (kJ)Energie (kcal)Eiwit (g)Koolhydraten (g)Vet (g)Voedingsvezel (g)
KAAS2264Kaas 10+78718732.20.26.40.0
1723Kaas 20+98723632.40.011.80.0
1727Kaas 20+ korstloze83219924.00110.0
514Kaas 20+ Leidse/Friese nagel-100324033.10.011.90.0
927Kaas 20+ Na-110426436.70.013.00.0
3164Kaas 30+ belegen125030031.50.019.30.0
1382Kaas 30+ gem120528930.40.018.60.0
3155Kaas 30+ jong116728030.30.017.60.0
3163Kaas 30+ jong belegen117928329.30.018.40.0
3170Kaas 30+ minder zout belegen117428229.90.018.00.0
2824Kaas 30+ minder zout gem113927328.60.017.60.0
3168Kaas 30+ minder zout jong107925926.70.016.90.0
3169Kaas 30+ minder zout jong belegen115427728.90.017.90.0
3165Kaas 30+ oud127930731.70.020.00.0
512Kaas 40+ korstloze113327321.0120.50.0
1726Kaas 40+ Leidse/Friese nagel-141534127.30.025.70.0
928Kaas 40+ Na-140933929.40.024.60.0
1809Kaas 45+148335724.4spoor27.30.0
3173Kaas 48+ minder zout belegen159438425.00.031.60.0
881Kaas 48+ minder zout gem157838124.10.031.30.0
3171Kaas 48+ minder zout jong153237023.10.030.80.0
3172Kaas 48+ minder zout jong belegen157337924.20.031.40.0
1113Kaas 48+ Na-158038126.10.030.70.0
1724Kaas 50+157538022.90.032.10.0
1893Kaas Bel Paese155137425.40.130.20.0
726Kaas Bluefort167340517.90.037.00.0
593Kaas Brie 50+131131623.00.024.80.0
1487Kaas Brie 60+152936917.0133.00.0
1111Kaas Camembert 30+92922324.00.014.00.0
556Kaas Camembert 45+127130625.00.022.80.0
725Kaas Cheddar172141525.50.134.40.0
511Kaas Edammer 40+134532425.50.024.30.0
724Kaas Emmentaler160838729.00.030.00.0
2518Kaas geiten- hard164339622.40.132.50.0
1650Kaas geiten- verse85920713.4116.60.0
1939Kaas Gorgonzola148635919.40.131.20.0
2758Kaas Goudse 48+ belegen155537522.30.030.60.0
513Kaas Goudse 48+ gem152636822.80.030.40.0
2756Kaas Goudse 48+ jong150836322.70.029.60.0
2757Kaas Goudse 48+ jong belegen153436922.70.029.90.0
2759Kaas Goudse 48+ oud171941424.60.133.70.0
722Kaas Gruyere179943329.01.434.50.0
654Kaas huttenkase3849111.22.33.90.0
882Kaas Kernhemmer 60+183144318.60.040.60.0
1725Kaas Leerdammer/Maasdammer 45+155037327.70.028.80.0
721Kaas Limburgse117528321.01.221.00.0
2925Kaas Mascarpone18734557.60.347.00.0
1955Kaas Mozzarella108926220.04.918.00.0
883Kaas Old Amsterdam 48+158638224.20.031.40.0
718Kaas Parmezaanse168440440.00.027.00.0
1108Kaas Rambol155037513.02.834.21.1
1112Kaas rauwmelkse 48+162639226.00.032.00.0
1104Kaas rook-125730320.61.523.50.0
715Kaas room- 60+138133410.22.531.50.0
728Kaas room- zachte Boursin16984127.53.241.00.0
719Kaas room- zachte Mon Chou13713328.51.132.70.0
1302Kaas room- zachte Paturain15343721.10.036.90.0
714Kaas Roquefort147835719.00.031.00.0
716Kaas Saint Paulin/Port Salut141534124.50.028.20.0
804Kaas schapen- vers99023817.00.018.80.0
3045Kaas schapen-/geiten- Turkse 50+ blik123129715.50.126.10.0
517Kaas smeer- 20+63615217.03.37.80.5
1303Kaas smeer- 20+ Na-67316119.011.90.0
1103Kaas smeer- 30+91922120.01.115.00.0
516Kaas smeer- 40+94222716.01.217.00.0
2995Kaas smeer- 45+95823114.3118.90.0
1109Kaas smeer- 60+ Kiri13633308.51.232.00.0
515Kaas smeer- volvet 48+10932641.121.222.90.0
1110Kaas Stilton160738821.30.133.40.0
304Kaas strooi- Zwitserse98823355.00.01.30.0
3044Kaas Turkse 60+ obv koemelk blik118528712.70.426.00.0
1489Kaas verse light 8% vet54813211.32.58.50.0
3167Kaasproduct m plantaardige vetten Kees extra gerijpt167840431.00.031.10.0
3166Kaasproduct m plantaardige vetten Kees gerijpt160738729.00.031.10.0
1771Leverkaas/berliner132131912.34.427.60.2
687Tahoe47211311.616.90.3
2925Kaas Mascarpone18734557.60.347.00.0
ROOMPRODUCTEN
2290Kokosmelk7631851.22.818.4spoor
299Room slag- onbereid14143432.31.335.70.0
310Boter ongezouten30307370.7181.10.0
451Mayonaise275466913.772.20.2
EIEREN
83Ei kippen- rauw gem54913212.30.219.10.0
85Eidooier kippen- rauw149436116.70.232.60.0
358Eiwit kippenei rauw1854410.50.40.00.0
2769Ei kippen- scharrel rauw54913212.30.29.10.0
2771Ei kippen- biologisch rauw56413512.30.29.50.0
2773Ei kippen- mais rauw53712912.20.28.80.0
GEVOGELTE
106Eend m vel rauw160338813.10.037.30.0
108Kip m vel rauw90521818.30.016.00.0
330Kalkoen rauw59314121.80.01.60.0
475Lever kippen- rauw53912819.115.40.0
1305Kip z vel rauw58313920.50.06.30.0
1634Kipfilet rauw46411023.30.01.80.0
1642Kiprollade rauw73217520.60.210.30.0
2090Kip drumstick m vel rauw61414719.10.07.80.0
WORST
324Worst rook- gekookt gem137133114.62.229.20.8
566Worst knak- blik/glas83720111.93.815.40.1
567Worst boterham-128030911.83.127.30.2
568Worst bloed-159838612.49.532.62.5
638Worst cervelaat-154137217.41.332.90.7
640Worst lever-118428614.51.824.40.5
782Worst thee-13603291.10.531.00.0
783Worst paling-127430813.01.426.60.1
1152Worst salami162139218.70.934.80.0
1162Worst gekookte147735711.33.733.00.0
1238Worst lever- hausmacher110526615.45.220.40.0
1239Worst smeerlever-132031912.31.328.60.3
1368Worst droge salam Turks112427114.86.520.60.0
1774Worst tongen-102424617.21.218.80.1
1909Worst excl leverproducten gem141734215.42.230.00.3
2300Worst rook- magere gekookt104825214.04.319.90.0
2301Worst rook- runder gekookt93722615.01.217.50.0
2302Worst knak- magere blik/glas5671361.11.61.70.3
2304Worst cervelaat- magere100324123.00.116.50.0
2766Worst rook- industrieel gekookt140734014.32.730.10.7
2767Worst rook- ambachtelijk gekookt128731115.2127.11.2
2768Worst ossen-69316618.619.41.2
2836Worst grill- met kaas137133114.32.629.30.0
2996Worst Chorizo148535820.73.429.10.0
2997Worst grill-128331013.23.127.20.0
3003Worst knak- runder blik/glas68216413.05.31.10.2
3021Kalfsbraadworst rauw90121717.20.516.10.5
3030Runderbraadworst rauw86320718.1114.6spoor
VLEES
95Paardenvlees rauw4189922.40.010.0
107Haas rauw48511522.00.01.30.0
109Konijn tam rauw72717421.00.01.10.0
110Konijn wild rauw52512520.00.01.50.0
339Ree wild rauw51212222.40.03.60.0
340Runderrookvlees45710822.00.51.20.0
1400Runderbiefstuk rauw45510822.90.01.80.0
1401Runderbiefstuk van de haas rauw48911623.70.02.30.0
1402Runderentrecote rauw69116523.00.08.10.0
1404Runderbaklappen rauw43610321.20.01.20.0
1405Gehakt runder- rauw93722518.90.216.50.3
1406Runderklapstuk rauw57313719.80.06.40.0
1407Lever runder- rauw54512921.01.94.20.0
1408Runderpoelet rauw44910622.10.01.20.0
1409Runderrollade rauw46310923.20.21.70.3
1410Runderrosbief rauw51312222.90.03.40.0
1411Runderschenkel rauw47811322.60.02.60.0
1412Runderriblappen rauw69216620.10.09.50.0
1413Runder doorregen lappen rauw61514720.60.07.20.0
1414Rundersukadelappen rauw56613521.30.05.50.0
1415Rundertartaar rauw577137210.35.70.1
1416Rundertong rauw78218817.30.013.20.0
1417Varkensbraadworst rauw93722616.80.617.20.3
1418Varkensfiletlappen rauw54012823.30.03.90.0
1419Varkensfricandeau rauw50111922.90.03.10.0
1420Varkenshamlappen rauw48111422.20.02.80.0
1421Gehakt varkens- rauw74117720.10.310.7spoor
1422Varkenshaas rauw44610522.40.01.70.0
1423Varkenshamschijf rauw82619819.80.013.20.0
1424Varkenshaaskarbonade rauw65315623.20.01.70.0
1425Varkensschouderkarbonade rauw77618619.10.012.20.0
1426Lever varkens- rauw54212921.30.24.80.0
1427Varkenskrabbetjes rauw107926018.30.020.80.0
1429Varkensoester rauw48811523.50.02.40.0
1430Varkensschouderlappen rauw55813320.70.05.50.0
1443Lamsbout rauw72717419.20.010.80.0
1444Gehakt lams-/schapen- rauw80419319.30.012.90.0
1445Lamskarbonade rauw101824519.20.018.70.0
1446Lamszadel rauw106425618.60.020.20.0
1447Lamsschouder rauw78018720.00.011.90.0
1575Lamsbout bereid106825625.60.017.10.0
1667Varkensvlees <5 g vet rauw gem52212422.02.42.80.3
1668Varkensvlees 5-14 g vet rauw gem71117020.20.19.80.1
1669Varkensvlees >15 g vet rauw gem115427816.40.623.30.2
1670Varkensvlees <10 g vet bereid gem66915929.00.04.70.1
1671Varkensvlees 10-19 g vet bereid gem112326928.90.616.80.0
1672Varkensvlees >19 g vet bereid gem156937823.10.831.40.3
1675Lamsvlees >10 g vet rauw gem91321919.30.015.80.0
1772Varkensfricandeau gebraden (vleeswaar)49411721.6424302.80.3
1788Varkensribkarbonade rauw62915022.60.06.60.0
1790Varkensschnitzel ongepaneerd rauw45910922.60.01.20.0
1901Nier varkens- rauw3638615.50.02.70.0
1902Nier runder- rauw3708817.20.02.10.0
1903Nier lams- rauw3859117.00.02.60.0
2057Lamsvlees <10 g vet rauw gem65915820.70.08.30.0
2339Vink runder- rauw86820916.63.214.20.8
3024Varkenspoelet rauw51712321.50.04.10.0
3027Shoarmavlees varkens- rauw61114619.90.61.70.6
3028Runderborstlappen rauw63715222.30.01.70.0
3030Runderbraadworst rauw86320718.1114.6spoor
3031Spareribs varkens- rauw83520020.40.113.00.4
3032Runder ribeye steak rauw70917021.20.09.40.0
3033Runder T-bone steak rauw78718922.00.011.20.0
3034Gehakt mager runder- rauw75818220.00.311.10.5
3035Gehakt mager runder- rul gebakken122129329.50.419.10.5
3204Gehakt runder- ambachtelijke slagerij rauw75218020.00.310.90.5
1151Vleeswaren >30 g vet gem154537315.62.333.40.5
1171Vleeswaren 20-30 g vet gem125930413.42.926.40.2
1172Vleeswaren 10-20 g vet gem84320215.62.914.30.1
1211Vleeswaren <10 g vet gem63515217.92.47.70.3
110Konijn wild rauw52512520.00.01.50.0
339Ree wild rauw51212222.40.03.60.0
VLEESWAREN
328Ham rauwe78918824.61.29.50.0
340Runderrookvlees45710822.00.51.20.0
567Worst boterham-128030911.83.127.30.2
639Spek ontbijt-129131215.70.527.40.0
784Ham achter-56413518.22.15.80.1
785Ham schouder-55613316.42.46.20.4
810Filet americain99724014.21.318.80.9
1775Spek ontbijt- gegrild108326115.20.522.10.0
1776Ham achter- gegrild50111918.81.83.80.0
1777Ham been-53412718.32.21.50.1
2883Runderrookvlees licht gezouten49111622.80.72.50.0
2898Paardenrookvlees43610321.70.91.40.0
VIS EN ZEEVRUCHTEN
113Haring pan- rauw82719916.00.015.00.0
347Bokking gerookt99323823.50.016.10.0
349Haringfilet in tomatensaus blik69616715.03.110.50.0
350Haring gezouten72017217.62.810.10.0
353Makreel rauw145935219.00.030.70.0
356Lever schelvis- blik16844091.70.042.30.0
602Zalm blik61314620.40.07.30.0
604Makreel gestoomd130631519.50.526.10.0
813Schol rauw3939319.00.01.90.0
822Bokking bak- bereid138833421.61.326.20.1
1096Zalm gerookt77118521.80.010.80.0
1097Kaviaar116728124.00.020.50.0
1100Haring in (zoet)zuur86220816.00.016.00.0
1255Makreel in water blik106625718.60.020.30.0
1585Heilbot gerookt87721119.40.014.80.0
1586Makreelfilet gerookt145635119.60.530.10.2
1587Zalm rauw87020920.20.014.10.0
1588Ansjovis in olie blik86820825.00.111.90.1
1589Tonijn in olie blik86220627.00.110.80.1
1590Tonijn in water blik46811026.60.00.80.0
1605Bokking gestoomd96823321.20.516.20.0
1606Haring gerookt101924518.10.519.00.2
1608Makreel bereid in magnetron z toev103124824.40.016.70.0
1609Makreel in olie blik110826720.00.120.70.1
1611Forel bereid in magnetron z toev58714024.50.04.60.0
1612Forel zalm- bereid in magnetron z toev69916723.70.01.80.0
1614Schelvis bereid in magnetron z toev42410022.30.01.20.0
2297Tonijn rauw42910123.70.00.70.0
2298Tong rauw (vis)3207614,,70.01.90.0
2299Tilapia rauw42510117.80.03.30.0
111Mosselen gekookt52712517.21.73.10.0
348Garnalen Hollandse gekookt3979419.80.11.60.0
351Krab in water blik3608518.1spoor1.40.0
352Kreeft gekookt3357916.00.01.70.0
354Oesters240571.61.41.90.0
1098Inktvis rauw3097316.00.010.0
1630Mosselen in zuur glas44410517.22.23.10.0
2296Koolvis rauw3017116.60.00.50.0
GROENTE
7Andijvie rauw71171.31.20.41.8
9Asperges rauw821911.30.01.7
10Aubergine rauw842011.30.01.2
14Kool bloem- rauw106251.92.90.22.2
19Champignons rauw75182.30.40.51.5
21Kool Chinese rauw711711.20.02.5
24Kool groene rauw190451.31.414.2
40Rabarber rauw972311.20.01.8
41Kool rode rauw114271.21.30.03.6
43Kool savooie- rauw147351.21.313.1
46Sla krop- rauw52131.40.30.41.2
49Bonen snij- rauw84201.11.20.04.1
50Bonen sperzie- rauw162391.21.50.43.6
51Spinazie rauw108263.20.90.61.2
53Kool spits- rauw176421.31.412.5
58Tauge rauw201481.51.313.5
65Sla veld- rauw119281.21.30.42.5
67Witlof rauw78191.32.40.21.2
69Kool witte rauw124301.21.40.02.8
73Kool zuur- rauw55131.10.60.03.2
124Radijs rauw922211.40.00.9
557Selderij bleek- rauw601411.20.01
558Selderij knol- rauw158381.21.50.04.9
559Koolraap rauw571311.20.00.7
560Koolrabi rauw124301.21.40.02.8
562Prei rauw120291.43.80.32.9
563Snijbiet rauw122291.31.30.02.5
849Venkel rauw701711.20.02.4
921Broccoli rauw112272.90.80.73.1
922Courgette rauw124291.21.50.00.6
959Kool boeren- rauw193461.41.412.5
1087Sla mol- rauw234561.31.811.3
1127Sap citroen- vers199470.41.80.00.0
1399Sla ijsberg- rauw62150.91.70.31
1892Paksoi rauw581411.40.21.2
2524Peper Spaanse rauw127301.84.20.31.8
2612Tapenade van olijven13333231.85.931.83.3
2708Sla rode rauw76181.32.30.20.9
2730Tomaat tros- rauw93220.73.10.51.2
2731Tomaat kers- rauw127300.91.40.81.9
2732Tomaat vlees- rauw80190.62.40.51.3
2734Tomaat rauw gem96230.73.10.51.4
2736Sla rucola rauw98233.50.10.52.2
2739Komkommer m schil rauw54130.71.30.40.6
31Paprika groene rauw78190.82.50.12.5
35Peultjes rauw139331.21.50.02.5
62Bonen tuin- rauw211511.51.40.07.3
63Ui rauw155371.26.60.12.2
560Koolrabi rauw124301.21.40.02.8
564Spruitjes rauw186442.35.20.74.1
682Pompoen rauw60140.71.20.21.1
884Paprika rode rauw106250.84.30.11.8
959Kool boeren- rauw193461.41.412.5
1021Artisjok rauw208491.29.50.01.5
2740Paprika gele rauw105250.73.90.22.5
3048Paprika oranje rauw116280.84.70.31.7
3127Pastinaak rauw298711.81.114.9
FRUIT
148Aardbeien123290.75.10.01
153Bessen rode152361.14.40.03.4
155Bessen bos-127300.61.60.01.8
156Bessen vossen-237570.88.81.23.7
157Bramen154370.95.10.23.1
158Citroen153360.81.30.31.2
161Frambozen146351.44.50.02.5
166Meloen net-114270.51.60.00.4
689Avocado8191991.91.819.54.3
691Limoen173410.77.70.22.8
NOTEN EN PITTEN
2805Maanzaad187745519.22.435.624.0
1895Noten pecan- ongezouten28867009.25.870.14.7
2176Pijnboompitten253261124.014.250.70.8
872Zonnebloempitten267764718.013.056.57.4
198Noten amandelen z vliesje ongezouten272865921.714.055.81.7
200Noten hazel- ongezouten295971714.01.669.08.2
202Kokosnootvlees17084151.41.340.013.6
203Noten para- ongezouten285369215.01.567.04.3
206Noten wal- ongezouten292070815.95.468.14.6
838Sesamzaad260362926.01.655.01.3
867Lijnzaad196947719.013.031.034.8
2806Pompoenpitten237757430.32.747.28.5
430Cacaopoeder156737918.510.521.734.0
KRUIDEN
830Knoflook vers5851381.628.00.00.9
128Peterselie vers125301.410.01.5
137Olijven blik/glas4631130.90.51.11.4
1221Chilipoeder15533731232.017.022.0
1229Paprikapoeder149835915.035.013.020.9
1231Rozemarijn gedroogd15633741.546.015.017.6
1236Serehpoeder9012161.530.01.324.4

Mocht je nu iets missen, dan graag in een reactie op de website eronder zetten zodat wij de lijst kunnen aanvullen.

Print Friendly

Please rate this

11 thoughts on “NEVO voedingswaardelijst

    1. Ja dat klopt, maar wat is er handiger als de meeste voedingsmiddelen die je elke dag gebruikt al op een rijtje staan?
      Voor de iets minder actieve of iets minder handige mensen onder ons is het een uitkomst.

  1. hoi Jolanda
    Fijn zo’n voedingslijst
    Helaas vind ik geen groep knopje om te printen?
    Als ik het icoon printen gebruik, dan krijg ik alleen het plaatje.

    ik ben wel ingelogd en reageer onder mijn Slank4U2 account.

    1. Hallo Marjolijn,

      Helemaal onderaan staat een groen balkje met print/pdf, daar moet je op drukken, dan krijg je wel de hele lijst. Het plaatje kun je dan middels een vinkje ook weglaten, scheelt weer inkt.

    2. Je kunt dus niet de gehele lijst in een keer uitprinten, dan moet ik de instelling veranderen en krijg je alle producten op 1 pagina te zien, dan scrol je jezelf een rsi, dus vandaar de keuze voor de korte lijsten met zoekfunctie.